Velkommen til en samskapende og inspirerende kveld for å styrke arbeidet med Fritidserklæringen i Nittedal. Vi inviterer deg til å delta på ALLEMED-dugnad der vi sammen finner løsninger for å inkludere alle barn og unge i fritidsaktiviteter.
Alle barn har rett til en god oppvekst med en meningsfull fritid, der de får oppleve mestring og tilhøre et fellesskap. Vi vet at mange barn ikke deltar i organisert fritidsaktivitet på bakgrunn av ulike barrierer.
I Nittedal er vi mange som jobber med barn og unge inkludering. Det er vi som møter barna og familiene deres, og som kan oppdage barrierer for deltakelse og bygge broer inn mot fellesskapet. Ved å jobbe sammen på tvers av fag og sektorer, kan vi sikre at alle barn får oppfylt sin rett til lek og fritid. Vi håper å se deg på dugnaden!

Bli med på ALLEMED dugnad i Meløy kommune!
Vi håper at du er en av dem som er opptatt av at alle barn skal få mulighet til å være en del av fellesskapet. Ser du at barrierer som økonomi, transport, språk/kultur kan stå i veien for deltakelse i fritidsaktiviteter? Da vil vi gjerne at du blir med!
ALLEMED er et dialogverktøy som tematiserer barns rett til deltakelse i fritidsaktiviteter og barrierer for deltakelse. I grupper vil vi reflektere rundt problemstillinger i Meløy og komme frem til løsninger og handlinger som skal gjennomføres.
Hvem kan delta?: lag, foreninger, foresatte, barn, unge, næringslivet, barnehager, skoler, hjelpetjenester og representanter fra politisk og administrativ ledelse.
Hva kan vi gjøre for å senke barrierene for deltakelse? Hva kan vi gjøre sammen med andre? Påmelding til ALLEMED-dugnad – Fyll ut skjema

FRITIDSAKTIVITER FOR BARN OG UNGE – FLERE MED!
Hvordan kan vi sammen sørge for at alle barn og unge i Sandefjord får mulighet til å delta i fritidsaktiviteter og oppleve tilhørighet i et fellesskap?
ALLEMED, i samarbeid med Sandefjord kommune, Ungdomsrådet og Ungdomspanelet, inviterer til samskapingsdugnad. Fritidsaktiviteter gir barn og unge muligheter for mestring, vennskap og fellesskap. Samtidig vet vi at noen møter barrierer som gjør det vanskelig å delta. Dette kan handle om økonomi, transport, informasjon, tilrettelegging eller andre utfordringer.
På dugnaden samles representanter fra frivillig lag og foreninger, organisasjoner, ungdomsrepresentanter, næringsliv, politikere, kommuneadministrasjon/offentlig sektor og andre relevante aktører. Sammen skal vi snakke om utfordringer og finne gode løsninger.
Gjennom dialogverktøyet ALLEMED ønsker vi å skape gode samtaler, økt bevissthet og konkrete tiltak som kan bidra til at flere barn og unge får delta i organiserte fritidsaktiviteter og fellesskap.
Sammen kan vi gjøre en forskjell for barn og unge i Sandefjord.
Påmelding: Påmelding ALLEMED samling – Fyll ut skjema Merk: Begrenset antall plasser (100 deltakere). Påmeldingen stenges når kapasiteten er nådd.

ALLEMED inviterer til lansering av nye tall i undersøkelsen inkluderendefritid.no.
Mer informasjon om tid, sted og program kommer!

Som bydel er det vi som møter barna og familier, og som kan oppdage barrierer for deltakelse og bygge broer inn i fritidsaktiviteter. Ved å jobbe sammen på tvers av fag og sektorer, kan vi i fellesskap sikre at alle barn får oppfylt sin rett til lek og fritid. Bydel Frogner ønsker at alle som er med i en organisasjon som tilbyr aktiviteter i bydel Frogner eller som i arbeidssammenheng er tett på barn og unge deltar på denne dugnaden.
Majorstuen seniorarena Slemdalsveien 3a
Kontaktperson: Ida Kristin Pedersen, folkehelsekoordinator og Azita Radpey, frivilligkoordiantor
.png)

“Skal alle våre barn få oppfylt retten til lek og fritid, må vi legge våre gode krefter sammen.” Tydal vektlegger at både kommunen og frivilligheten er lokale miljøbyggere, og at de gjennom gode samarbeid kan gjøre en forskjell og bidra til at alle barn og unge i kommunen får mulighet til å delta på fritidsaktiviteter på fritiden
Sted: Tydal Kulturhus, Tydalsvegen 125, 7590 Tydal
Kontaktperson: Tove Storhaug, SLT-koordinator
.png)

Det siste året har satt flere av barrierene under lupen for mange av oss og forsterket de for andre. Fritidserklæringen sier at alle barn og unge skal ha mulighet til å delta jevnlig i minst én organisert fritidsaktivitet sammen med andre - men har de det?
Nasjonal dugnad mot fattigdom og utenforskap blant barn og unge (NDFU) tar debatten på Arendalsuka og kartlegger status på deltakelse og hva ungdomspartiene prioriterer for å få alle med framover.
.png)
